سپتامبر 08 2020 0دیدگاه
قالیشویی

بهترین روش های شستشوی فرش کدام اند؟

همانطور که می دانید قالیشویی میهن به عنوان بهترین قالیشویی سعادت آباد و همچنین سایر مناطق تهران شناخته شده است. بنابراین اگر به دنبال مجهزترین و معتبر ترین قالیشویی سعادت آباد هستید بهتر است تا از خدمات میهن کارپت استفاده کنید.

در مطالب قبلی شما را با انواع فرش آشنا کردیم و اطلاعاتی در خصوص این قالیشویی در سعادت آباد در اختیارتان قرار دادیم.

در ادامه همراه ما باشید تا اطلاعات بیشتری در این زمینه به دست آورید.

آیا می دانید این مجموعه از بهترین روش های شستشوی فرش استفاده می کند؟ اما بهترین روش ها برای تمیز کردن و شستن فرش چه متد هایی می باشند؟

افراد اغلب نمی دانند که شامپو کردن فرش لزوماً بهترین روش برای تمیز کردن فرش آنها نیست و می توانند از روش های دیگری برای شستشو استفاده کنند.

قالیشویی

برخی از روش های تمیز کردن فرش شامل تمیز کردن فرش سبک و مقرون به صرفه است، در حالی که روش های دیگر انتخاب بهتری برای از بین بردن لکه های سخت و خاک و غبار می باشند.

معمولاً بهترین روش تمیز کردن فرش ها تمیز کردن با بخار است که بیش از 90٪ آلودگی ها و باکتری های موجود در فرش را از بین می برد. موکت خشک شویی شده برای اطمینان از اینکه فرشها در اسرع وقت برای تردد آماده هستند نیز کاربردی است.

برای اطمینان از اینکه فرشها  و همچنین سایر مواد کفپوش را در وضعیت مطلوبی نگه دارید و به بهترین شکل ممکن به نظر برسند، به چند تفاوت مهم بین روش های تمیز کردن فرش و همچنین برخی نکات برای تمیز نگه داشتن کف تا حد امکان توجه کنید.

خدمات مختلف تمیز کردن فرش

به محبوب ترین سرویس های شستشوی فرش که ممکن است برای خانه خود انتخاب کنید توجه داشته باشید تا بتوانید مزایا و معایب هر انتخاب را بهتر درک کنید.

در آب گرم یا با استفاده از بخار از آب داغی که به الیاف فرش با فشار بالا وارد می شود می توانید شستشوی فرش را انجام دهید. آب و فشار داغ هر دو برای از بین بردن آلودگی های ضخیم، گل، گرد و غبار و سایر بقایای فرش کار می کنند و باعث می شوند به راحتی استخراج شود. بخار همچنین الیاف فرش مات شده را “کرک” می کند تا فرش خانه شما تازه تر به نظر برسد و زیر پا نرمتر شود.

در شستشوی فرش از شوینده های مخصوص استفاده کنید و با آب زیاد شستشو را انجام دهید، دقیقاً مانند شامپو زدن موها! برس های چرخان ممکن است شامپو را به داخل موکت بمالند و به شل شدن خاک و آوار کمک کنند. از آب تمیز برای استخراج شامپو استفاده می شود، تا زمانی که فرش ها تمیز و عاری از باقی مانده باشند.

در خشکشویی فرش از مواد شوینده مخصوص پودر یا مواد شیمیایی مشابه استفاده می شود که با مقدار کمی آب انجام می شود. یک برس چرخان پودر را به الیاف بکشید و یک ابزار خاص برای استخراج مواد شوینده را به همراه خاک و بقایای به دام افتاده از بین ببرید.

اغلب از مواد شوینده کف زا برای فرش های کثیف استفاده می شود. کف مخصوصی که در آن شروع به حباب زدن و انبساط می شود، روی فرش قرار می گیرد. این کف انبساطی خاک و آوار را به دام می اندازد، و آن را از فرش خارج می کند.

پس از استخراج بخار، کف و خاک به دام افتاده از بین می رود.

نکات مهم در شستشوی فرش

برای اطمینان از اینکه فرشهای خانه کاملاً پاک و در عین حال مطمئن تمیز شده اید، با یک شرکت شستشوی فرش در نزدیکی خود تماس بگیرید! کارشناسان شستشوی فرش از ابزار و تخصص لازم برای تمیز کردن لکه های سخت و زمین در خاک بدون آسیب رساندن به الیاف فرش برخوردار هستند.

با این حال، اگر تصمیم دارید فرش های خانه خود را به تنهایی تمیز کنید، به برخی از اشتباهات معمول تمیز کردن فرش توجه کنید تا از آنها جلوگیری شود:

هنگام برس زدن یا مالش دادن فرش از فشار زیاد خودداری کنید. با فشار دادن یک برس گردان به الیاف فرش می توان آن الیاف را سست کرد به طوری که فرش مات به نظر می رسد.

تمام آثار شامپو، شوینده، کف و مواد شیمیایی تمیز کننده فرش را کاملاً خارج کنید. همانطور که گفته شد، مواد شوینده باقیمانده چسبنده هستند و آلودگی را در برابر الیاف فرش به دام انداخته و قفل می کنند، بنابراین صرف زمان لازم برای از بین بردن مناسب مواد پاک کننده فرش بسیار مهم است.

با هر بار استفاده از بخار یا عصاره استخراج، از آب شیرین استفاده کنید و با تمیز کردن فرش عجله نکنید. اجازه دهید هوا به الیاف فرش نفوذ کند و اطمینان حاصل کنید که پاک کردن آلودگی ها و مواد شوینده را ادامه می دهید تا زمانی که آب مخزن شفاف شود.

از راه رفتن روی فرش های مرطوب خودداری کنید زیرا این امر می تواند الیاف فرش را خرد کرده و فرش ها را صاف و فرسوده نشان دهد.

نیاز به تهویه در حین شامپو زدن یا تمیز کردن بخار را فراموش نکنید، تا فرش و زیرانداز زیرین آن کاملا خشک شود. تهویه، خطر ایجاد کپک را از بین می برد چرا که گرفتگی رطوبت در زیر فرشهای منزل شما را کاهش می دهد. برای از بین بردن رطوبت اضافی، پنجره ها را باز کنید و در صورت داشتن فن و یک رطوبت گیر نیز داشته باشید.

در هنگام برنامه ریزی یک شستشوی فرش حرفه ای برای یک خانه، ممکن است کف و سایر سطوح را نیز تمیز کنید. یک تمیز کننده و شوینده حرفه ای دقیق تر از هر چیز دیگری است و تمامی آثار خاک و غبار را از بین می برد. برای تمیز کردن روزمره، به نکاتی در مورد نحوه تمیز کردن موکت و سایر سطوح کف معمول توجه کنید:

از ساینده های سخت روی موکت و سرامیک خودداری کنید، زیرا این امر باعث ایجاد اچ و سایر آسیب ها می شود. از یک تمیز کننده همه منظوره استفاده کنید و با شستشوی تازه کاملاً آبکشی کنید و سپس زمین را خشک کنید تا از آلودگی و آلودگی بیشتر در سطح آن جلوگیری کنید.

کاشی های کف سنگ و سنگ فرش بهتر است با استفاده از دستگاه مخصوص بوفینگ یا پرداخت کف تمیز شوند. کف های سنگی نیز برای جلوگیری از آلودگی و گل و لای، احتیاج به برداشتن و جوش زدن مجدد دارند.

هرگز از آب گرم یا حلال در کف اتاق استفاده نکنید، زیرا بسیاری از این محلول ها به پوشش های استفاده شده برای آب بندی مشمع کف اتاق آسیب می رسانند. از تمیزکننده ای مخصوص کف اتاق استفاده کنید و اطمینان حاصل کنید که آب خنک یا ولرم است و هرگز گرم نیست.

کاشی مرمر متخلخل است اما برای حفظ درخشش کلی خود به پوسته پوسته شدن نیاز دارد. برای تمیز کردن و صیقل دادن کف مرمر خود از نرم کننده پارچه ای که در آب رقیق شده استفاده کنید و مطمئن باشید که در صورت لزوم آن دسته از سنگ های سنگی را دوباره شستشو دهید.

در آپدیت جدید این صفحه همراه ما باشید تا با سایر نکات مهم در این زمینه بیشتر آشنا شوید.

برای استفاده از خدمات بهترین قالیشویی سعادت آباد می توانید با کارشناسان ما در تماس باشید.

modir

Write a Reply or Comment

چهارده + 7 =