شستشوی فرش در قالیشویی

Floor cleaning


آیا شستشوی فرش در قالیشویی بهتر است یا در منزل؟ معمولا چه روش هایی را برای شستن فرشهایتان انتخاب می کنید؟

در مطالب قبلی شما را با بهترین خدمات قالیشویی آنلاین آشنا کردیم. در ادامه همراه ما باشید تا به مقایسه شستشوی فرش در قالیشویی و در منزل توسط خودتان بپردازیم.

شما احتمالاً مانند بسیاری از افراد فرش های خود را به صورت هفتگی جاروبرقی می کشید، اما همچنین می دانید که تمیز کردن عمیق هنوز هم لازم است. بدون استفاده از خدمات یک قالیشویی که بهترین قالیشویی در سعادت آباد مجموعه میهن می باشد. ممکن است فرش خود را پر از خاک و لکه نگه دارید که به راحتی با جاروبرقی پاک نمی شود.

اگر به دنبال تمیزی بهتر فرش خود هستید، احتمالاً از خود می پرسید: شامپو زدن بهتر است یا بخارشوی فرش ها؟ هر دو روش به خوبی کار می کنند، اما ما به شما توضیح می دهیم که کدام روش بهتر است.

شستشوی فرش در قالیشویی با بخارشوی بهتر است یا شستشو با شامپو در منزل

پاسخ صریح این است: شما می ‌خواهید به جای شامپو کردن، تمیز کردن با بخار را انجام دهید، فقط به این دلیل که تاثیر گذار است و کاربردی‌ تر است.

این احتمال وجود دارد که شما بخش زیادی از فرش را به طور منظم تمیز نمی کنید، و اگر فرش شما لکه های سنگین زیادی روی آن نداشته باشد، به شامپو نیز نیازی ندارید.

بهترین گزینه شما تمیز کردن با بخار است، و دلیل آن در اینجا آمده است.

تمیز کردن با بخار در مقابل شامپو کردن: تلاش بسیار

تمیز کردن با بخار اغلب توسط بسیاری از افراد ترجیح داده می شود زیرا روشی بسیار ساده است. از آب و بخار برای رسیدن به خاک استفاده می کند. سپس فقط باید آن خاک را با جاروبرقی بکشید تا از شر آن خلاص شوید. در نهایت، فقط باید منتظر بمانید تا فرش قبل از استفاده، خشک شود.

حتما این مقاله را نیز مطالعه کنید
آشنایی با خدمات قالیشویی در غرب تهران

تنها مشکل اصلی تمیز کردن با بخار آب این است که در مقایسه با شامپو کردن به خوبی به لکه های عمیق نمی رسد.

برای شامپو کردن فرش، از آب استفاده می‌ شود، درست مانند تمیز کردن بخار با عنصر اضافی شامپو، که قبل از اینکه نیاز به تمیز کردن آن داشته باشید، به ریختن کثیفی روی سطح کمک می ‌کند.

اگر فرش خود را شامپو می ‌زنید، نه تنها باید آن را با آب داغ بشویید، بلکه باید رطوبت آن نیز گرفته شود. شما نمی توانید مانند تمیز کردن با بخار خشک کنید.

در نهایت، این کار تمیز کردن بخار را آسان ‌تر می ‌کند و تلاش کمتری در این فرآیند انجام می‌ شود. اگر لکه های عمیق یا لکه های زیادی ندارید، بهتر است سعی نکنید شامپو را هدر دهید.

قدرت پاک کنندگی

در نهایت، می ‌توانید مطمئن باشید که با هر دوی این روش‌ها قدرت پاک‌کنندگی زیادی دریافت می ‌کنید. بدون شک فرش شما بدون توجه به روش تمیزتر خواهد بود، اما با تمیز کردن با بخار، باکتری ها و میکروب ها را همراه با لکه ها از بین می برید.

شما نمی توانید لکه های خیلی عمیق را تمیز کنید، اما می توانید از افزایش آلودگی بیشتر به سطح جلوگیری کنید.

همچنین هنگام استفاده از بخارشوی به دلیل دمای بالا می توانید از شر کثیفی هایی که حیوانات خانگی ایجاد می کنند، خلاص شوید. این روش کاملاً طبیعی ممکن است در دراز مدت برای شما سود بیشتری داشته باشد.

شستشوی فرش در قالیشوییعوامل تمیز کننده

یکی از بزرگترین تفاوت های این دو نوع شستشو در عوامل تمیز کننده می باشد: چیزی که با آن تمیز می کنید.

هنگامی که فرش خود را با بخار می شویید، فقط از بخار و آب برای انجام کار استفاده می کنید. با این حال، زمانی که فرش خود را شامپو می کنید، احتمالاً از یک عامل شیمیایی برای کمک به از بیرون آوردن کثیفی به سطح و حذف آن استفاده می ‌کنید.

حتما این مقاله را نیز مطالعه کنید
فواید استفاده از خدمات بهترین قالیشویی در تهران( بخش دوم)

رطوبت

تمیز کردن با بخار و شامپو کردن هر دو از آب برای تمیز کردن فرش شما استفاده می کنند، اما شامپو کردن رطوبت بیشتری مصرف می کند. این بدان معناست که پس از اتمام فرآیند شامپو کردن، خشک شدن فرش شما ممکن است تا 48 ساعت طول بکشد.

در مقابل، وقتی فرش خود را فقط با بخار تمیز می‌ کنید، آب بسیار کمتری مصرف می ‌کنید و بنابراین فرش شما در عرض چند ساعت خشک می‌ شود. به خصوص اگر خانواده و یا شرایطی دارید که باید دوباره هر چه سریع تر از فرش استفاده کنید، ممکن است زمان تمیز کردن کوتاه تری را ترجیح دهید.

شامپو فرش

شکی نیست که شوینده و آب ترکیب خوبی برای تمیز کردن تقریباً هر چیزی، حتی فرش هستند. یک سر خوب از شوینده می تواند به حذف لکه ها و خاک، حتی خاک، از تعدادی از انواع توده ها و الیاف کمک کند. شامپو زدن در شکستن پیوند بین کثیفی و الیاف فرش بسیار عالی است. علاوه بر این، بیشتر شامپوها دارای یک عامل روان کننده هستند که به محافظت از الیاف در برابر برس های قوی و چرخشی کمک می کند که شامپو را به داخل و اطراف آنها فشار می دهد. در حالی که همه اینها به این معنی است که احتمالاً بعد از شامپو کردن، فرش نسبتاً تمیزی خواهید داشت، باید بدانید که این روند دارای معایبی نیز هست. باقی مانده شامپو بزرگترین مشکل در تمیز کردن فرش با محصولات کف کننده است. تقریباً غیرممکن است که تمام شامپو را پاک کنید و آنچه باقی می ماند می تواند آلودگی بیشتری را با خشک شدن روی الیاف فرش جذب کند. دیگر عیب عمده شامپو کردن این است که بیشتر شوینده ها دارای مواد افزودنی هستند که فرش را “روشن” می کند. متأسفانه، با گذشت زمان، اینها می توانند باعث زرد شدن فرش های با رنگ روشن تر شوند.

حتما این مقاله را نیز مطالعه کنید
بهترین قالیشویی سعادت آباد کجاست؟

بخارشوی فرش

تمیز کردن با بخار به روش ترجیحی برای تمیز کردن حرفه ای ها تبدیل شده است. تمیز کردن با بخار از مواد شوینده خشن یا چسبنده استفاده نمی کند و نیازی به هم زدن الیاف فرش با برس های زبر ندارد. بخارشوی ها کثیفی را با انفجار آب داغ و بخار از طریق فرش پاک می کنند. هنگامی که کثیفی از جای خود خارج شد، با جاروبرقی پاک می شود. اگرچه تمیز کردن با بخار به همان اندازه مؤثر است، اگر نگوییم بیشتر از شامپو زدن، اما این مضرات را دارد که در از بین بردن لکه‌های جابجا شده به آن موفقیت ‌آمیز نیست – مگر اینکه با شرکتی مانند میهن که به عنوان بهترین قالیشویی در سعادت آباد شناخته شده است، همکاری شود. دارای تکنولوژی برای از بین بردن لکه های سرسخت است. ضرر دیگر تمیز کردن با بخار آب است. اگر توسط یک شرکت قالیشویی کمتر متخصص انجام شود، آب بیش از حد در فرش شما باقی می ماند که می تواند منجر کپک زدن شود.

نتیجه

وقتی بین تمیز کردن با بخار و شامپو کردن فرش توسط خودتان انتخاب می کنید، واقعاً نمی توانید هر دو را اشتباه کنید، اما تمیز کردن با بخار بهترین گزینه خواهد بود. آفات و کثیفی های نادیده بیشتری را از بین می برد و می تواند تمیز کردن سنگین را بدون اینکه شما را برای مدت طولانی برای خشک شدن منتظر بمانید، انجام دهد.

ممکن است نتوانید لکه‌های عمیقی به دست آورید، اما می‌ توانید یک تمیزکننده عالی و ضدعفونی‌ کننده بدون باقی ماندن مواد شیمیایی داشته باشید.

برای استفاده از خدمات بهترین قالیشویی در سعادت آباد با کارشناسان ما با شماره 15 37 37 88 تماس بگیرید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *